Tipy na výlet

Vrtbovská zahrada nabízí nádherné pohledy na chrám. sv. Mikuláše a Hradčany

Trojský zámek

Trojský zámek
Po návštěvě pražské zoologické zahrady si rozhodně nenechte ujít procházku v rozlehlém francouzském parku Trojského zámku, který nabízí jedinečné pohledy na jeden z nejkrásnějších barokních zámků v Čechách ze 17. století.

Průhonický park

Průhonický park
Pohádková příroda pouze pár kilometrů od hranic hlavního města.
I takhle by se dal označit průhonický zámecký park, ve které byla natočena řada pohádek. Jeden z největších přírodně krajinářských parků v Evropě se nachází...

Petřínská rozhledna

Petřínská rozhledna
Při návštěvě členů klubu českých turistů v roce 1889 na světové výstavě v Paříži se zrodil nápad postavit velkou rozhlednu po vzoru Eiffelovy věže i v Praze. Pětkrát menší napodobenina Eiffelovky nabízí nádherný panoramatický výhled.

Vrtbovská zahrada

Vrtbovská zahrada
Vrtbovská zahrada, která leží na svahu Petřína, je považována za jednu z nejkrásnějších barokních zahrad na sever od Alp. Kromě nádherné architektury uchvátí překrásným výhledem na Pražský hrad a chrám sv. Mikuláše.

Pražská panoramata

Pražská panoramata
Nejkrásnější pohledy na Prahu můžete spatřit z pražských věží, kterých je v naší "stověžaté matičce" skutečně mnoho. Rozhodně byste si neměli nechat ujít jedinečný pohled na Karlův most a Hradčany ze Staroměstské mostecké věže.

Praha po setmění (galerie)
Po západu slunce panuje v Praze neobyčejná atmosféra, do které se můžete ponořit prostřednictvím nejkrásnějších pohledů na noční Prahu ve fotogalerii Michala Němejce. Kromě známých pohledů zde najdete i řadu nevšedních snímků.

 

(c) Michal Němejc 2008 - info@doprirody.com                       Doporučujeme: Dovolená v Čechách l Dublin l Fotografie Prahy