Výhled ze skal Hvíždince

zpět na hlavní stránku

Skalní vyhlídka Hvíždinec

Lokalita: Brdy (Hřebeny)
Vzdálenost od Prahy: 30 km

 

Klikněte na obrázekUprostřed pohádkových brdských lesů se ukrývá řada nádherných míst s nedotčenou přírodou. Jedním z takových je i bílá skála z drabovských křemenců s vyhlídkou do údolí Berounky, ze které můžete zahlédnout i střechu věže Karlštejna.

Skalní vyhlídku na Hvíždinci obklopuje pěkný les se starými duby, borovicemi a břízami. Přímo pod ní se nachází suťové moře, které místu dodává tu správnou atmosféru a tak si zde chvílemi budete připadat jako v divoké přírodě stovky kilometrů od civilizace.

Ze skalní vyhlídky (476 m) se před vámi rozprostře pohled na údolí Berounky od Řevnic až po Beroun. Když se budete pozorně dívat, můžete vpravo nad Hlásnou Třebání najít i část střechy věže Karlštejna. Až se dostatečně vynadíváte, nezapomeňte se zapsat do návštěvní knihy, kterou najdete v dřeveném úkrytu na kmenu borovice.

A jak se na Hvíždinec dostanete? Vyhlídka leží v oblasti Hřebenů, které se táhnou od jižního okraje Prahy až skoro k Příbrami. Vede k ní modrá turistická stezka, a to buď z Dobřichovic, a nebo z druhé strany z Řitky. Z obou stran jsou to přibližně 3 kilometry a je třeba počítat se stoupáním, které však rozhodně stojí za to. Nedaleko od vyhlídky, na rozcestí U šraňků, protíná modrou stezku hřebenová cesta, po které můžete bez větších stoupání pokračovat na další zajímavá místa (např. na Skalku s kostelíkem a výhledem na Mníšek pod Brdy, a nebo druhým směrem k Černolickým skalám).
 

Doprava: z Prahy po silnici přes Černošice do Dobřichovic, a nebo po R4 do Řitky

Parkování: v Dobřichovicích nebo v Řitce

Další informace: brdy.unas.cz l brdy.info l brdy.net

V okolí: hrad Karlštejn l Svatý Jan pod Skalou l lomy Velká Amerika a Mexiko l Údolím Berounky a Tetín | zámecký park v Dobříši

Tištěná mapa: k zakoupení na www.e-mapy.cz

  .:: Fotogalerie   

DSC_7066.JPG DSC_7054.JPG DSC_7073.JPG DSC_7046.JPG
DSC_7185.JPG DSC_7089.JPG DSC_7190.JPG DSC_7075.JPG
DSC_7077.JPG DSC_7104.JPG DSC_7098.JPG DSC_7070.JPG

Autor fotografií: Michal Němejc - michal@krasyprirody.cz

(c) Michal Němejc 2008 - info@doprirody.com