Pískovcové věže jsou dominantou Věžáku

zpět na hlavní stránku

Věžák - nejkouzelnější rybník v Českém ráji

Lokalita: Český ráj
Vzdálenost od Prahy: 80 km
 

Klikněte na obrázekVěžický rybník (někdy označovaný jako Věžák) je nejkouzelnějším rybníkem Českého ráje. Přímo z vody vystupují pískovcové skály, které se odráží ve vodní hladině a člověk si zde připadá jako v ráji. Ne nadarmo se díky své jedinečné přírodní scenérii stal námětem mnoha malířů a fotografů.

Kolem rybníka vede romantickým Věžickým údolím žlutá turistická stezka a na skalních věžích je překrásná vyhlídka přístupná malou pěšinou od hráze, kterou si rozhodně nenechte ujít. Zatímco v letních měsících teplá voda rybníku láká ke koupání, na podzim se celé údolí překrásně zabarví a vybízí k příjemné procházce. O mimořádném půvabu Věžáku svědčí i to, že se zde natáčely scény do filmu „Jak dostat tatínka do polepšovny“.

Věžák je s vodní plochou 9 ha největším rybníkem z tzv. Podtrosecké soustavy, do které se dále řadí např. rybníky Nebák, Krčák a Rokytňák. Ty jsou také velmi pěkné.
 

Doprava: z Libošovic po silnici směrem na Krčkovice

Parkování: na malém parkovišti u silnice před rybníkem

Další informace: www.cesky-raj.info l www.ceskyraj.cz l www.cesky-raj.cz l CHKO Český Ráj

V okolí: Hruboskalsko l Skalní masiv Sokolka l hrad Kost a údolí Plakánek l Drábské světničky

Tištěná mapa: k zakoupení na www.e-mapy.cz

  .:: Fotogalerie   

IMG_6009.JPG IMG_4884.JPG IMG_6045.JPG IMG_6003.JPG IMG_4875.JPG IMG_5990.JPG IMG_6048.JPG IMG_6010.JPGDSCN4509.JPG IMG_4877.JPG IMG_0838.JPG IMG_0866.JPG
IMG_5992.JPG DSCN4504.JPG IMG_6044.JPG

Autor fotografií: Michal Němejc - michal@krasyprirody.cz

(c) Michal Němejc 2008 - info@doprirody.com